с. Брагинівка. Брагинівський ДНЗ

 
В останні весняні дні у молодшій групі «Капітошки» було проведено «Родинне свято». Малеча зі своїми батьками провели час дуже цікаво й весело. Вихователі підготували прекрасний сценарій, де батьки й діти були героями казок, дарували один одному подарунки, грали в ігри, робили сюрпризи. Найкращим сюрпризом для малюків стало незвичайне оновлення ігрового майданчика: білий лебідь в голубому озерці, різнокольоровий паровозик та африканська папуга. По закінченню свята на майданчику діти знайшли солодкий сюрприз. Всім було дуже весело. Такі свята об’єднують, надихають, заряджають позитивом. 24 травня 2018 року у дитячому садку пройшли батьківські збори для батьків, які вирішили в цьому році влаштувати своїх дітей до садочка. Основними питаннями зборів були: режим роботи закладу, харчування, організація навчально-виховного процесу в садочку. Та найголовнішим було питання адаптації малят до умов дошкільного закладу, до перебування в колективі. Вихователі плідно попрацювали з батьками: робили анкетування, ділилися досвідом, обговорювали питання виховання та психології дошкільників. 29 травня 2018 року у святковій залі приміщення ДАНО керівнику нашого дошкільного закладу було вручено диплом Лауреата другого етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в закладах дошкільної освіти. Наш дитячий садочок ще у лютому прийняв участь у першому турі районного конкурсу та зайняв перше місце. Педагоги підготували різноманітні режимні моменти, види діяльності, навчально-виховні заходи, пов’язані з фізкультурно-оздоровчим напрямком. Для проведення конкурсу організували допомогу від фермерів, батьків та громадської організації «Наша довіра» для придбання спортивної форми дітворі, спортивне обладнання та атрибутів для занять. Постаралися всі. Приємно отримувати перемогу. 31 травня 2018 року у Брагинівському ЗДО «Колосок» відбувся «Випускний бал». Святково прибране подвір’я , прекрасна яскрава актова зала, чарівна і радісна дітвора, трішки стурбовані батьки тим, що їхні діточки підросли і вже підуть до школи. Поважні гості у садочку: голова Брагинівськоїс\рСінгур В.Г. та голова райдержадміністрації Савінська І.В., які привітали діток та батьків та обіцяли допомогти вирішити проблеми ремонту дошкільного закладу. В кінці свята завідувачка привітала дітвору з їх останнім святом у садочку та вручила диплом випускника. Подякувала батькам за допомогу і співпрацю. Свято закінчилося на подвір’ї , де майбутні першокласники випустили в небо повітряні кульки і загадали самі сокровенні бажання.

1. Загальні положення

1.1. Консультативний пункт  для батьків або осіб, які їх замінюють і дітей, які виховуються в умовах сім’ї (далі – Консультативний центр), організовується при дошкільному навчальному закладі, що реалізують освітні програми дошкільного виховання та управління освіти і науки Петропавлівської районної ради.

1.2. Консультативний пункт у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими законодавчими актами, наказами МОНмолоді спорт, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, цим Положенням.

1.3. Консультативний пункт створюється для батьків або осіб, які їх замінюють і дітей віком від 2 років до 6(7) років, які виховуються в умовах сім’ї.

1.4. Консультативний пункт – це одна з форм надання допомоги сім’ї у вихованні і розвитку дітей дошкільного віку.

2. Мета і завдання діяльності Консультативного пункту

2.1. Мета створення Консультативного пункту:

  • забезпечення єдиних вимог і наступності сімейного і суспільного виховання;
  • надання безкоштовної психолого - педагогічної допомоги батькам або особам, які їх замінюють, підтримки різнобічного розвитку дітей, які виховуються в умовах сім’ї.

2.2. Головні завдання Консультативного пункту:

  • надання всебічної допомоги сім'ї у розвитку, вихованні та навчанні дітей, які виховуються в умовах сім’ї, відповідно до їх задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб;
  • сприяння соціалізації дітей дошкільного віку, які виховуються в умовах сім’ї;
  • забезпечення взаємодії між дошкільним навчальним закладом й іншими організаціями соціальної і медичної підтримки дітей і батьків або осіб, які їх замінюють.

3. Організація діяльності Консультативного пункту

3.1. Основні форми діяльності Консультативного пункту:

  • організація лекторіїв, теоретичних і практичних семінарів, індивідуальних і групових консультацій для батьків або осіб, які їх замінюють);
  • організація заочного консультування через листування, в телефонному режимі.

3.2. Консультативний пункт може здійснювати консультативну допомогу батькам або особам, які їх замінюють, з питань:

  • соціалізації дітей дошкільного віку, які виховуються в умовах сім’ї;
  • вікових, психофізіологічних особливості дітей;
  • психологічної готовності до навчання у школі;
  • профілактики відхилень у фізичному, психічному і соціальному розвитку дітей дошкільного віку, які виховуються в умовах сім’ї;
  • організації ігрової діяльності;
  • організації харчування дітей вдома;
  • створення умов для загартування і оздоровлення;
  • соціального захисту дітей із різних категорій сімей.

3.3. Робота з батьками або особами, які їх замінюють і дітьми в Консультативному пункті проводиться підгрупами та індивідуально.

3.4. Організація психолого - педагогічної допомоги батькам або особам, які їх замінюють, будується на основі інтеграції діяльності спеціалістів Консультаційного пункту: вихователя, практичного психолога,  медичного працівника та інших фахівців.

3.5. Консультування батьків або осіб, які їх замінюють, може проводитись одним або декількома спеціалістами одночасно.

Кількість спеціалістів, залучених на громадських засадах до роботи в Консультативному центрі, визначається керівником дошкільного навчального закладу, в особі  Головінової Наталії Миколаївни.

3.6. Для здійснення діяльності Консультативного пункту необхідно ведення наступної документації:

  • журнал реєстрації звернень;
  • план та графік роботи Консультативного пункту, затверджений керівником дошкільного навчального закладу;
  • аналіз роботи за рік.

3.7. Безпосереднє керівництво Консультативним пунктом здійснюється керівником дошкільного навчального закладу .